…bezpośrednio z podstawową działalnością firmy, dzięki czemu może ona skupić swoje zasoby i środki finansowe na tych obszarach, które stanowią podstawę jej działań. Zmiany w chińskim prawie podatkowym, które zostały wprowadzone w lipcu 2010 roku sprawiły, że outsourcing zyskał na znaczeniu. Obecnie outsourcing zagraniczny w 21 chińskich miastach jest zwolniony z podatku
operacyjnego.
Taka polityka podatkowa będzie utrzymana do 31 grudnia 2013 r. i obejmuje firmy specjalizujące się na outsourcing w sferze IT (ITO), outsourcingu procesów biznesowych (BPO) oraz naukowego outsourcingu (KPO). Podczas kryzysu gospodarczego chiński outsourcing odnotował 142. 6 proc. wzrost ilości zawartych umów według danych Ministerstwa Finansów. Wartość zawartych kontraktów osiągnęła 20 miliardów USD podczas gdy wartość kontraktów w outsorcingu zagranicznym osiągnęła 14.80 miliardów USD.
Według A.T. Kearney’s report odnośnie liderów outsorcingu na świecie, Chiny są szczególnie atrakcyjne dla outsorcingu zagranicznego, plasując się na drugim miejscu po Indiach. W badaniu brano pod uwagę atrakcyjność finansową oraz możliwość znalezienia odpowiednio wykształconych ludzi posiadających poszukiwane umiejętności, a także atmosfera biznesowa.
Więcej:
http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/26856/rynki-azjatyckie/outsourcing-w-chinach
Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.
W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:
Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.