Aktualności

Chiny: 50 tysięcy nowych wieżowców

Rio Tinto twierdzi, że Chińczycy budują drapacze chmur w ilości, którą dałoby się zmieścić w 10 miastach wielkości Nowego Jorku. Tym samym podważa twierdzenie o nadciągającym upadku na rynku towarowym, wskazując na ostatnie badania, sugerujące, że Chiny w przeciągu następnych 20 lat zamierzają zbudować 50 tys. drapaczy chmur. Wykreuje to długotrwały popyt na stal i inne surowce.

Koncern wydobywczy w ciągu połowy tego roku zanotował 5,5 mld USD zysku, co stanowi 55 proc. wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. W ten sposób, grupa być może zażegna groźbę wrogiego przejęcia przez BHP Billiton w transakcji szacowanej na 70 mld USD.

Prezes Rio, Paul Skinner, powiedział, że zarząd nie zmienił swojego stanowiska od lutego, kiedy to BHP podniósł wysokość oferty. – Przedstawiona zarządowi propozycja ciągle wydaje się niewystarczająca, w stosunku do pełnej wartości Rio Tinto, jak i jego perspektyw – jego zdaniem to pokazuje jakie możliwości stoją jeszcze przed Rio Tinto.

Po pięciu latach ciągłego wzrostu ceny metali lekko spadły. Skinner dodaje, że kryzys kredytowy miał skromny wpływ na rynki, na których operuje Rio.

Więcej:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/4301/50-tysiecy-nowych-wiezowcow

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.