Aktualności

Jak zmienia się sytuacja na rynku zabawek w Chinach

Zagraniczni kupcy, uczestniczący w 103-cich Kantońskich Targach Importerów i Eksporterów, są przekonani co do konkurencyjności chińskich zabawek mimo, że średnie ceny tego rodzaju wyrobów wzrosły o 20 procent w ciągu ostatniego roku.    

Wytwórcy zabawek byli od początku tego roku poważnie zaniepokojeni perspektywą spadku ilości zamówień. "Sytuacja jest jednak lepsza niż się spodziewaliśmy", powiedział jeden z wystawców Jiangsu Hongye. "Rynek zabawek poprawi się w maju, i zamówień znowu będzie dużo".

Chiński rynek zabawek przestał być tak prężny w związku ze wzrostem cen i aprecjacją yuana. Ponadto, zaostrzone wymagania jakościowe godzą w handel hurtowy.

"Biorę udział w Targach Kantońskich corocznie od 1985 roku. Jestem przekonany do chińskich produktów", powiedział Peter Zollner, kupujący w imieniu Sweden’s Allan Flink Souvenirer AB. "Jakość produktów wzrasta z roku na rok".

Problemy z jakością zabawek sprawiły, że chiński rynek bardzo ucierpiał w drugiej połowie 2007 roku. Kraje Zachodu podniosły standardy jakości, aby obronić się przed zalewem tanich i potencjalnie niebezpiecznych dla dzieci, produktów.

 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.