Aktualności

Ważne wydarzenia w Chinach w roku 2008 (2)

Świętowanie 30tej rocznicy reform i otwarcia na świat.

 W tym roku minie 30 lat odkąd Chiny zaczęły się reformować i otwierać na świat. Pod koniec 1978 roku, III Plenarna Sesja XXI Komitetu Centralnego (CPC) mająca miejsce w Pekinie rozpoczęła erę reform.

Sesja zaadaptowała politykę reform i otwarcia oraz przeniesienie wysiłków partii oraz państwa z “walki klasowej” na rozwój gospodarczy.
 
Tak na terenach wiejskich, jak w miastach rozpoczęły się wielkie zmiany w Chinach. Historia jak dotąd ocenia decyzję bardzo pozytywnie.
 
Wdrożenie prawa promującego sprawiedliwość społeczną oraz harmonię.
 
Nowe przepisy promujące sprawiedliwość społeczną oraz harmonię mają wejść w 2008 roku. Prawo Pracy będzie upoważaniało pracowników, którzy przepracowali co najmniej 10 lat w tej samej firmie do podpisania kontraktów chroniących ich przed zwolnieniem bez powodu. Prawo Pracy wymagać będzie także od pracodawcy dokładanie się do pracowniczych ubezpieczeń społecznych, oraz ustanowienie standardów pensyjnych w przypadku okresu próbnego oraz nadgodzin ich pracowników.
 
Wkrótce wejdzie także nowe prawo podatkowe dla firm. Prawo to ujednolici stawki podaktu dochodowego dla chińskich i zagranicznych firm na poziomie 25% . Decyzja o jego wprowadzeniu zapadła po latach krytyki – podwójne stawki podatkowe, które w zamierzeniu miały zachęcać zagranicznych inwestorów, były niesprawiedliwe dla chińskich przedsiębiorstw.
Antymonopolowe prawo, które ma na celu zapewnienie uczciwej konkurencji wejdzie w życie 1 sierpnia 2008. Ma ono poprawić regulacje rynkowe oraz wprowadzić lepsze środowisko dla inwestrorów z kraju i z zagranicy.
 
Trzecia chińska załogowa misja kosmiczna ma się rozpocząć w 2008 roku.
W porównaniu z poprzednimi dwoma misjami załogowymi, Shenzhou VII misja kosmiczna podczas, której także spacer w kosmosie będzie miał miejsce, ma być bardziej skomplikowana. Załoga ma przeprowadzać prace poza statkiem, takie jak instalowanie sprzętu oraz przykręcanie śrub.
 
14 astronautów przechodzi obecnie intensywne treningi przygotowujące do tego projektu oraz uczy się jak znosić trudne warunki w kosmosie.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.