Aktualności

Angielski i japoński kanał biznesowy w Szanghaju

Władze Szanghaju, stolicy finansowej Chin, otwierają specjalny międzynarodowy biznesowy kanał telewizyjny w dwóch językach, angielskim i japońskim – podała w niedzielę oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua.

 Decyzja stanowi krok na drodze do spełnienia ambicji wielomilionowego miasta, by stać się "międzynarodową i kulturalną metropolią" – precyzuje agencja.

 Międzynarodowy Kanał Szanghajski  nadawał będzie przez 19 godzin na dobę wiadomości polityczne i gospodarcze, programy rozrywkowe, wieści z świata mody, zagraniczne programy telewizyjne i filmy. Do wyboru będą 2 języki – angielski i japoński, z tłumaczeniem chińskim u dołu ekranu.

 "Spodziewamy się, że stanie się on naszym oknem na świat,  pokazującym gospodarczy i kulturalny rozwój Szanghaju" – podał Li Ruigang, prezes Szanghajskiej Grupy Medialnej, która jest właścicielem kanału rozpoczynającego nadawanie 1 stycznia.

Władze Chin, które przyczyniły się w ostatnich latach do boom gospodarczego w tym kraju, jednocześnie do tej pory ściśle strzegły monopolu informacyjnego i propagandowego.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.