Aktualności

Podsumowanie XX szczytu Chiny – Unia Europejska

Zakończony w ubiegłym tygodniu XX szczyt Chiny – UE przyniósł nowe porozumienia.

Obie strony podkreśliły gotowość do zwiększenia współpracy w m.in. takich dziedzinach jak prawo, gospodarka, ochrona środowiska, zbrojenia, prawa człowieka.Szczególnie mocno podkreślono znaczenie współpracy w przedziwdziałaniu zmianom klimatycznym, stabilizacji koncentracji gazów cieplarnianych. Przywódcy nawoływali do postępu w sprawie badań nad prawie zero emisyjną energią węglową, a także zwiększenia chińskiego uczestnictwa w mechanizmach poprawy czystości, które były zostały ujęte w Protokole z Kioto.

Poruszono także kwestię bezpieczeństwa produktów. Podkreślono, że bezpieczeństwo jest kluczem do wzbudzenia zaufania u konsumentów, zarazem do wspólnego handlu. Nie oomieszkano także wspomnieć o konieczności regulacji kwestii związanych z lotnictwem cywilnym.

Obie strony podkreśliły gotowość dojak najszybszego wdrożenia regulacji WHO (Światowej Organizacji Handlu) z 2005 roku. Wśród nich najważniejszą zdaje się kwestia powstrzymania wirusa HIV i innych epidemii. Kraje chcą wymieniać się doświadczeniami, wiedzą oraz środkami przeciwdziałającymi chorobom.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.