Aktualności

Zmiany w chińskiej telekomunikacji

Obecnie w Chinach, zarówno osoby dzwoniące jak i odbierające telefony komórkowe muszą opłacać koszt rozmowy. Od następnego miesiąca prawdopodobnie sytuacja ta się zmieni. Według nowej polityki telekomunikacyjnej, koszt połączenia będzie obciążać dzwoniącego. Zmianę odczuje aż 450 milionów ludzi. Tyle osób używa w Chinach telefonu komórkowego.

O zmianach donosi South China Morning Post, podając za źródło informacji, osobę z Ministerstwa Informacji, które reguluje chińskie telekomy. Anonimowe źródło podaje, że nowa strategia była utrzymywana w sekrecie zarówno przez regulatora, jak i operatorów komórkowych.

Zmiana ta sprawi, że Chiny dołączą w kwestii regulacji płatności za połączenia, do Europy, Japonii, czy Indii. Warto zauważyć, że USA, Kanada i Hong Kong wciąż używają dwu-kierunkowego systemu billingowego.

Na terenie Chin działa dwóch operatorów telefonii komórkowej: China Mobile i China Unicom. Według China Monday, sektor telekomunikacyjny jest jednym z kluczowych dla chińskiej ekonomii, a co za tym idzie, w sferze własności powinien należeć do państwa. Oznacza to, że chiński rząd zwiększy finansowanie firm telekomunikacyjnych z udziałem skarbu państwa.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.