Aktualności

16 szczyt gospodarczy UE-Chiny

21 listopada odbędzie się 16 szczyt gospodarczy Unii Europejskiej i Chin, na którym będzie omawiany plan wzajemnej współpracy na następną dekadę. Motywem przewodnim rozmów będzie zrównoważony rozwój i innowacyjność.

Delegacja UE, w skład której wchodzą m.in. przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, zostanie podjęta w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie przez premiera Chin Li Keqianga. Na szczycie poruszane tematy będą z zakresu handlu i inwestycji, dostępności rynków, praw człowieka, innowacji, urbanizacji, dobrych metod rządzenia, praworządności, rolnictwa, energetyki, zmian klimatycznych i ochrony środowiska. 

Wartość handlowa pomiędzy dwoma stronami przekroczyła 430mld Euro. Dla Chin, Unia jest największym partnerem biznesowym natomiast dla Europy, Państwo Środka jest drugim co do wielkości (za Stanami Zjednoczonymi) partnerem. Z drugiej strony poziom bezpośrednich inwestycji  z obu stron jest bardzo niski i tak UE zainwestowała zaledwie 2% funduszy w Chinach (przy 30% w USA), zaś Chiny niewiele więcej, bo tylko 3%

więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/16-szczyt-gospodarczy-ue-chiny-jutro-w-pekinie/ld235 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.