Aktualności

Chińczycy chcą sprawniejszego systemu ubezpieczeń społeczncych

Starzejące się społeczeństwo chińskie domaga się bardziej sprawiedliwego i sprawniejszego systemu ubezpieczeń społecznych.

W tym roku 38 milionów Chińczyków przestało opłacać ubezpieczenie. Wśród nich są zarówno osoby, które osiągnęły już próg emerytalny jak i takie, które zaprzestały płacenia jeszcze przed osiągnięciem jego połowy. Większość tej grupy stanowią zwalniani pracownicy, osoby zatrudniane przez małe przedsiębiorstwa i pracownicy migracyjni.
Fundusze z ubezpieczenia społecznego pokrywają podstawową polisę na życie osób starszych, podstawową opiekę medyczną, bezrobocie, wypadki w pracy i urlopy macierzyńskie. W związku ze starzeniem się społeczeństwa, fundusze indywidualne często uzupełniają wydatki na bieżące emerytury.
Debaty nad zmianą wieku emerytalnego i różnice w ubezpieczeniach dla pracowników rządowych i pozarządowych i wątpliwości dotyczące kwoty w puli emerytalnej wpływają na zaprzestanie opłacania ubezpieczenia. Obecnie Chiny mają najliczniejszą populację osób starszych na świecie. Niepewni swojej przyszłości Chińczycy zaczynają sami odkładać pieniądze na jej zabezpieczenie.

http://news.xinhuanet.com/english/indepth/2013-12/01/c_132932382.htm 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.