Aktualności

Chiny biorą odwet na amerykańskich dziennikarzach

Chiny nie odnawiają wiz pobytowych reporterom pracującym dla "New York Timesa" i Bloomberga, najwyraźniej w odwecie za publikacje tych mediów na temat bogactwa, zgromadzonego przez rodziny chińskich przywódców – informuje w poniedziałek Associated Press.

Jeśli władze Chin nie przystąpią wkrótce do odnawiania tych wiz, wygasających z końcem roku, w praktyce będzie to oznaczało zamknięcie, bądź poważne ograniczenie działalności "NYT" i Bloomberga w tym kraju.

Klub Korespondentów Zagranicznych w Chinach powiadomił swych członków mailem, że żaden z korespondentów pracujących dla "NYT" i Bloomberga nie zdołał odnowić swej wizy pobytowej na następny rok. "Władze nie udzieliły żadnych publicznych wyjaśnień w sprawie swoich działań, w związku z czym powstaje wrażenie, że biorą odwet za działalność reporterską, która wywołała niezadowolenie rządu" – głosi oświadczenie klubu.

Więcej na:

http://fakty.interia.pl/swiat/news-chiny-kontra-amerykanscy-dziennikarze,nId,1071266?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.