Aktualności

Chiny chcą walczyć z nadprodukcją

W Chinach "podejmowane będą niezachwiane starania w celu przeciwdziałania nadprodukcji, a decyzje rządu centralnego i uzgodnienia w tej kwestii powinny być bezkompromisowo realizowane" – zapowiedziano w komunikacie, wydanym po niedawnej czterodniowej konferencji Central Economic Work Conference. To główne chińskie spotkanie gospodarcze, ustalające kierunki i priorytety polityki ekonomicznej na kolejny rok.

Zdaniem uczestników konferencji chińska gospodarka w roku 2014 nadal będzie się borykać z trendem spowalniającym jej wzrost, a w tych warunkach nadprodukcja pogrążająca niektóre sektory gospodarki będzie jednym z głównych wyzwań. Chiny mają zamiar wzmocnić gospodarkę przez eliminację przestarzałych i niepotrzebnych mocy produkcyjnych i promowanie wzrostu napędzanego innowacjami. Rząd chce więc wzmocnić prawną ochronę własności intelektualnej i stworzyć w systemie podatkowym warunki sprzyjające innowacjom.

Narodowa Komisja Rozwoju i Reform, główny chiński ośrodek planowania zaktualizowała katalog ułatwień inwestycyjnych, aby uniknąć tworzenia nowych zdolności produkcyjnych w sektorach cierpiących z powodu nadprodukcji. Należy do nich m.in. produkcja stali i aluminium. 

Więcej na:
http://hutnictwo.wnp.pl/chiny-chca-sie-rozwijac-przez-innowacje-a-nie-wielkosc-produkcji,213988_1_0_0.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.