Aktualności

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022r. w Chinach?

Chiński Komitet Olimpijski intensywnie stara się o przyznanie Chinom organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. Impreza miałaby odbywać się w dwóch miastach: Pekinie i Zhangjiakou w sąsiedniej prowincji Hebei. Na razie jednak stolica boryka się z problemem zanieczyszczenia powietrza.

 Wysoko postawiony urzędnik ds. sportu poinformował we wtorek (21.01.), że Chiny dołożą wszelkich starań, by zorganizować Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022r. Wiceprzewodniczący Chińskiego Komitetu Olimpijskiego Yang Shu’an na konferencji prasowej poświęconej wizycie przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga w Soczi, obecnie władze Pekinu starają się zredukować zanieczyszczenie powietrza. Co więcej, proponowany współgospodarz igrzysk – Zhangjiakou, stolica prowincji Hebei – ma najlepszą jakość powietrza na północ od rzeki Jangcy. Yang zapewnił, że do organizacji zimowych igrzysk Chiny podchodzą poważnie i odpowiedzialnie. W tym celu do Rosji zostanie wysłana specjalna delegacja przedstawicieli zarówno Pekinu, jak i prowincji Hebei, by obserwować organizację zawodów w Soczi. 

Więcej na:

http://www.polska-azja.pl/2014/01/21/chiny-staraja-sie-o-organizacje-zimowych-igrzysk-olimpijskich-2022/ 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.