Aktualności

71 na 74 miast chińskich oblało egzamin.

Niemal wszystkie z monitorowanych w ostatnim roku chińskich miast nie spełniały państwowych standardów dotyczących zanieczyszczenia – poinformował w sobotę chiński minister ochrony środowiska Wu Xiaoqing. Przedstawił jednocześnie plan skorygowania negatywnych skutków szybkiej industrializacji kraju.

Spośród 74 monitorowanych miast ministerialny egzamin oblało 71. Standardy spełniały jedynie Haikou, tybetańska Llasa i nadmorski kurort Zhoushan.

Ochrona środowiska stała się jednym z kluczowych priorytetów rządu w Pekinie. To skutek rosnących niepokojów społecznych, wywołanych nasilającym się zjawiskiem miejskiego smogu, malejącymi zasobami wody i skażeniem obszarów wiejskich.

Wu poinformował na konferencji, że problemy z zanieczyszczeniem kraju mogą zostać rozwiązane tylko przez fundamentalną zmianę sposobu, w jaki rozwija się chińska gospodarka. – Goniliśmy wzrost PKB, teraz płacimy za to zanieczyszczeniem. A cena jest ogromna – podkreślił minister.

W tym tygodniu rząd chiński zapowiedział w dorocznym sprawozdaniu "wojnę z zanieczyszczeniami" oraz ubóstwem. Krytycy przekonują jednak, że chęci nie wystarczą, potrzebne są głębsze reformy prawne i instytucjonalne. Wu zapewnił, że poprawa skuteczności egzekwowania prawa jest kluczowym elementem planowanych zmian.

Więcej na:

http://tvn24bis.pl/informacje,187/gonilismy-wzrost-teraz-za-to-placimy-zanieczyszczone-chiny-potrzebuja-zmian,405668.html 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.