Aktualności

Wznowienie kontaktów Watykanu z Chinami

Władze w Pekinie przygotowują się do wznowienia rozmów z Watykanem – informuje hongkoński dziennik "South China Morning Post". Watykan nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Chinami, ale papież Franciszek ma nadzieję na ustabilizowanie kontaktów z Pekinem.

W 2010 roku Watykan zamroził rozmowy z Pekinem, po tym jak bez zgody Watykanu, a za przyzwoleniem komunistycznych władz, wyświęceni zostali w Chinach biskupi tzw. kościoła patriotycznego.

Według źródeł, na które powołuje się hongkoński dziennik, Watykan czeka na potwierdzenie daty i miejsca spotkania z przedstawicielami Chin. Papież Franciszek do tej pory nie poruszał tematu kościoła w Chinach, jednak w wywiadzie dla jednej z włoskich gazet ujawnił, że w ubiegłym roku wymienił depesze gratulacyjne z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, po tym, jak obydwaj zostali wybrani na swoje urzędy, co zostało odebrane jako znak ocieplania stosunków. W ubiegłym miesiącu na południu Chin doszło jednak do zburzenia ponad 60 kościołów – wzbudziło to poważne obawy o falę represji wobec chrześcijan.

Więcej na:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/802327,chiny-wznowia-dialog-z-watykanem.html 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.