Aktualności

Producent elektrycznych samochodów Tesla podbija chiński rynek

Tesla, producent elektrycznych samochodów rozpoczął sprzedaż aut w Chinach. Teraz ogłosił, że zbuduje w tym kraju 400 punktów, w których kierowcy będą mogli naładować swoje pojazdy. Po ogłoszeniu tej decyzji akcje spółki podrożały o ponad 2,2 proc. W ciągu ostatniego roku ich wartość wzrosła o blisko 80 proc.

W kwietniu tego roku Tesla Motors rozpoczęła sprzedaż Modelu S w Chinach. Amerykański producent elektrycznych samochodów otworzył też pierwsze stacje szybkiego ładowania. Obecnie działa ich już ponad 200. Co ważne, kierowcy ładują na nich akumulatory zupełnie za darmo.

Nowe stacje

W piątek firma ogłosiła, że chce zbudować w 120 chińskich miastach kolejne punkty, gdzie kierowcy naładują swoje pojazdy. Nowe stacje będą znajdowały się w dużych aglomeracjach, na łączących je trasach i przy głównych autostradach. Łącznie pojawi się 400 nowych punktów.

– Chcemy sprzedawać 500 tys. samochodów rocznie do 2020 roku, ale najpierw musimy odnieść sukces na rynkach wschodzących – mówi Elon Musk, prezes Tesli. Koncern nie ujawnił jeszcze, jak wygląda sprzedaż aut w Chinach, ale twierdzi, że wyniki są zadowalające.

Więcej na:

http://tvn24bis.pl/informacje,187/tesla-ma-nowy-plan-na-chiny-akcje-szybuja-w-rok-o-blisko-80-proc,463435.html 

 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.