Aktualności

Chińczycy narzekają na swoją służbę zdrowia i leczą się zagranicą

Jak donosi portal forsal.pl  do 2018 roku chiński "sektor zdrowia otrzyma z budżetu 185 mld dolarów". Jendak nawet bajońskie sumy nie są w stanie zapewnić obywatelom Chin swobodnego dostępu do lekarzy.

Chińska służba zdrowia przeszła długą ewolucję, nie można odmówić władzom widocznego postępu po wielomilionowych inwestycjach. Powstały dziesiątki nowych szpitali, stare zostały wyremontowane, zakupiono nowoczesny sprzęt. 95 proc. mieszkańców ma podstawowe ubezpieczenie medyczne.

Jest jedno "ale", sytuacja analogiczna, jak w Polsce. Wielomiesięczne kolejki do lekarzy. Jeśli nie chce się czekać, trzeba mieć pieniądze na prywatnego lekarza.

Ci, których na to stać, nie wahają się i jeżdżą leczyć się za granicą. W głównej mierze do USA (onkologia), Wielka Brytania (transplantacje), Korea południowa (operacje plastyczne) oraz Szwajcaria i Japonia (choroby układu krążenia).

Więcej na:

http://forsal.pl/artykuly/872857,panstwo-srodka-nie-poradzilo-sobie-z-reforma-sluzby-zdrowia-chinczycy-lecza-sie-zagranica.html 

 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.