Aktualności

Chiny inwestują w Pakistanie

W Pakistanie powstanie tzw. ekonomiczny korytarz, czyli sieć nowoczesnych dróg, torów kolejowych, gazociagów oraz infrastruktury. Projekt finansowany jest w ogromnym stopniu przez Chiny, które włożą w niego aż 46 mld dol. Nowa trasa ma być dla Chin skrótem na Bliski Wschód i to skrótem niemałym, bo aż o blisko 12 tys. km.

– To przyniesie ekonomiczne i rozwojowe korzyści nie tylko dla naszych państw, ale dla całego regionu i nie tylko. Strategia rozwoju i jej ramy oferują nowe szanse na transformację i dobrobyt w Azji – komentował we wrześniu projekt premier Pakistanu Nawaz Szarif.

Budowa korytarza nie będzie jednak łatwym zadaniem. Ma on przebiegać przez tereny dośc niestabilne. Po chińskiej stronie jest to Xinjiang, gdzie narastają silne już tendencje separatystyczne. W Pakistanie jest to Beludżystan, w którym toczy się plemienna rebelia oraz Kaszmir będący terenem spornym między Pakistanem i Indiami.

Więcej na:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Chiny-buduja-korytarz-w-Pakistanie-Strategiczne-inwestycje-w-niespokojnych-regionach,wid,18034339,wiadomosc.html?ticaid=11617e&_ticrsn=3 

 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.