Aktualności

Początek rozłamu w Komunistycznej Partii Chin?

Komunistyczna Partia Chin ma  nie tylko w kraju, ale też na świecie, wizerunek trwałego monolitu, który nie ugina się przed niczym. Tę niezmąconą trwałość może jednak zakłócić pojawienie się w sieci listu lojalnych członków partii, którzy otwarcie apelują do prezydenta Xi Jinpinga o ustąpienie ze stanowiska.

W związku zpublikacją listu, zatrzymano już 20 osób.

List pojawił się na początku marca stronie internetowej serwisu Wujie News. Szybko został usunięty, jednak jego treść pojawiła się na innych stronach. Zostal napisany językiem charakterystycznym dla oficjalnych dokumentów partyjnych władz. Autorzy wzywają chińskiego prezydenta do ustapienia ze wszystkich stanowisk "dla dobra kraju i narodu".

Po krótkiej pochwale za 4-letnią kampanię antykorupcyjną, zamieszczona jest ostra krytyka działań chińskiego prezydenta. Autorzy zarzucają mu m.in. "tworzenie kultu jednostki", niebepieczną koncentrację władzy i nieumiejętną politykę zagraniczną, która nastawia do Chin negatywnie ich sąsiadów.

Więcej na: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/prezydent-chin-ma-wewnetrzna-opozycje-tajemniczy-list-z-krytyka,630335.html

 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.