Aktualności

Ministerstwo rolnictwa liczy na otwarcie chińskiego rynku dla polskiej zywności

Resort rolnictwa liczy na otwarcie chińskiego rynku na polskie owoce i drób. Dzięki temu nie byłoby problemów z rosyjskim embargiem – powiedział w środę minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Do Chin eksportujemy, jeśli chodzi o produkcję to jest ponad 120 mln euro rocznie różnych towarów. Liczę na to, że teraz przyleci do Polski przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej i być może uda się otworzyć rynek owoców. Siedemnaście zakładów drobiarskich czeka na zgodę, bo już złożyły odpowiednie papiery – mamy uzgodnione świadectwa weterynaryjne. (…) Ciągle jeszcze zabiegamy o rynek mięsa wieprzowego, bo tutaj chcemy, żeby została uznana regionalizacja. Jakaś mała szansa jest tutaj – powiedział minister rolnictwa dziennikarzom poczas konferencji prasowej.

Ministerstwo liczy przede wszystkim na możliwość zwiększenia eksportu  drobiu i owoców do Chin. Dzięki temu rosyjskie embargo nie uderzałoby tak mocno w polskich rolników.

Więcej na: http://forsal.pl/artykuly/946781,polska-zywnosc-podbije-chiny-wtedy-z-embargiem-rosyjskim-nie-byloby-problemow.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.