Aktualności

Chiny odpowiadają: orzeczenie Trybunału nie jest wiążące

Międzynarodowy trybunał Arbitrażowy w Hadze wydał orzeczenie o bezzasadności roszczeń Chin do spornych wysp na Morzu Południowochińskim. W odpowiedzi Chiny bojkotują wszczęte postępowanie i wydane orzeczenie, twierdząc, że jest ono niewiążące.

Chińskie MSZ ogłosiło, że orzeczenie haskiego Trybunału nie ma znaczenia prawnego, a tym samym nie może być w jakikolwiek sposób wiążące dla władz w Pekinie. Wydano także oświadczenie przypominające o obecności narodu chińskiego na spornych wodach od ponad 2 tys. lat i istnieniu chińskiej strefy ekonomicznej w tym rejonie.

"Suwerenność terytorialna Chin oraz ich prawa żeglugowe i interesy na Morzu Południowochińskim nie będą w żadnych okolicznościach uszczuplone tymi rozstrzygnięciami (Trybunału). Chiny są przeciwne jakimkolwiek opartym o te rozstrzygnięcia roszczeniom lub działaniom i nigdy ich nie zaakceptują" – czytamy w wydanym oświadczeniu.

Więcej na: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/spor-o-dalekowschodnie-wyspy-trybunal-odrzucil-chinskie-roszczenia,660439.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.