Aktualności

Polak wicedyrektorem Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych

Radosław Pyffel, jeden z czołowych polskich specjalistów w ds. wymiany handlowej i biznesu z Chinami zostały wybrany na wicedyrektora, członka Rady Dyrektorów w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. Pyffel jest współzałożycielem i prezesem Centrum Studiów Polska-Azja.

Kandydatura została poprata przez wszystkich członkó konstytuanty, do której oprócz Polski, należą także Norwegia, Wielka Brytania, Szwajcaria, Dania, Szwecja i Islandia. Konstytuanta jest reprezentowana w Radzie Dyrektorów Banku przez dyrektora i dwóch zastępców.

 "Stanowiska te objęte są rotacją, zgodnie z wypracowanymi zasadami na lata 2016-2034. W latach 2020-2022 Polsce przypadnie w ramach konstytuanty stanowisko Dyrektora Wykonawczego w AIIB oraz ponownie stanowisko Zastępcy Dyrektora Wykonawczego w latach 2026-2030" – wyjaśniło MF.

Więcej na: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/mf-radoslaw-pyffel-wicedyrektorem-azjatyckiego-banku-inwestycji-infrastrukturalnych/pt71py

 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.