Aktualności

W Hongkongu odbyła się manifestacja na rzecz niepodległości

W Hongkongu odbyła się pierwsza manifestacja na rzecz niepodległości specjalnego regionu administracyjnego Chin. Tysiące demonstrantów w różnym wieku zebrało się w pobliżu siedziby władz regionu. Pojawili się także działacze niepodległościow, którzy nie zostali dopuszczeni do wyborów parlamentarnych.

Głośne oklask dostał jeden z pięciu kandydatów niedopuszczonych przez chińskie władze do startu we wrześniowych wyborach, Edward Leung.

– Suwerenność Hongkongu nie należy do Xi Jinpinga (chińskiego prezydenta), nie należy do rządu. Należy do ludu Hongkongu – powiedział Leung do demonstrantów. 

Niepodległościowe dążenia mieszkańców Hongkongu są solą w oku władzy w Pekinie, która nie dopuszcza takiej możliwości. Po brutalnie stłumionych studenckich protestach sprzed dwóch lat ruchy niepodległościowe prężnie działają. Łączą przede wszystkim młodych ludzi, którzy nie godzą się na ograniczanie swobód przez Pekin.

Więcej na: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Chiny-manifestacja-na-rzecz-niepodleglosci-Hongkongu,wid,18455967,wiadomosc.html?ticaid=117843&_ticrsn=3

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.