Aktualności

Ukraina drzwiami do rynków europejskich dla chińskich towarów

Chiny chcą wprowadzić swoje towary na europejskie rynki "bocznymi drzwiami". Rząd ChRL próbuje przekonać Ukrainę do dołączenia do ich strefy wolnego handlu, która kształtuje się w ramach projektu Nowego Jedwabnego Szlaku.

– Strona chińska zaproponowała na poziomie roboczym ambitny cel – utworzenie ukraińsko-chińskiej strefy wolnego handlu. Liczymy na zgłębienie tej kwestii przez stronę ukraińską – powiedział Du Wei, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej.

Państwo Środka kusi Ukrainę potencjalnymi korzyściami dwustronnej współpracy. To kolejny krok do rozszerzenia relacji z Ukrainą, w sierpniu br. w Kijowie odbyło się  także posiedzenie chińsko-ukraińskiej komisji handlowo-gospodarczej.

Głównym celem tego przedsięwzięcia nie jest jednak sama Ukraina. Chiny planują utworzenie tam sieci przedsięborstw, które będą produkować towary głównie na eksport do krajów UE, co będzie możliwe dzięki umowie o wolnym hanldu między Ukrainą a Unią Europejską. Dotychczas Bruksela zachowywała się ostrożeniw kwestii uwolnienia handlu na osi UE-Chiny.

Więcej na: http://www.rp.pl/Gospodarka/311109914-Chiny-wejda-na-rynki-Unii-Europejskiej-przez-Ukraine.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.