Aktualności

Chiny i USA połączą siły w kosmosie?

Po czwartkowej konferencji kosmicznej w Pekinie chińska agencja Xinhua podała informację o możliwości współpracy USA i Chin w badaniach kosmicznych. Jak pisze Xinhua, przełomowym momentem miało być wysłanie chińskiego sprzętu naukowgo na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Na początku czerwca do stacji dotarł bezzałogowy statek transportowy Dragon, na pokładzie którego znajdowała się również chińska aparatura naukowa. Informacje przekazane przez chińską agencję mówią o 3,5-kilogramowym urządzeniu, którego głównym zadaniem będzie badanie wpływu promieniowania kosmicznego i mikrograwitacji na ewentualne mutacje wśród genów kodujących cząsteczki przeciwciał. Eksperyment ma potrwać dwa tygodnie.

Umowę w sprawie wyniesienia chińskiego sprzętu zawarto z amerykańską firmą NanoRacks. Przedstawicielka firmy, Mary Murphy, określiła umowę jako "dobry przykład amerykańsko-chińskiej współpracy". Podkreśliła też, że może to być punkt zwrotny w możliwych wspólnych działaniach obu państw dotyczących eksploracji przestrzeni kosmicznej.

Więcej na: https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,28624,chiny-sa-szanse-na-wspolprace-z-usa-w-kosmosie.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.