Aktualności

Państwo Środka będzie inwestować. Ponad 2 mld zł trafią do Polski

Dzięki wzrostowi chińskiej gospodarki w I półroczu 2017 r. Chińczycy chcą rozpocząć nowe, spore inwestycje. W trakcie wizyty  Zhang Dejianga w Polsce padły deklaracje zainwestowania nawet 2 mld zł w fabryki w Polsce.

– Polska jest jednym z pięciu najbardziej popularnych miejsc dla chińskich inwestycji w Europie. Dzięki współpracy inwestycyjnej, w Polsce utworzonych zostało już prawie 15 tys. miejsc pracy – powiedział Zhang podczas kilkudniowej wizyty w Polsce. W 2016 r. chińskie inwestycje nad Wisłą sięgnęły kwoty ponad pół miliarda euro.

Obecnie przedsiębiorstwa z Państwa Środka współpracują z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) nad siedmioma projektami inwestycyjnymi, których wartość jest szacowana na 446 mln euro. Polski resort rozwoju zachęca chińskie firmy do inwestowania w polską infrastrukturę, m.in. kolej, żeglugę śródlądową oraz sektor energetyczny.

Więcej na: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22106736,chiny-przyspieszaja-i-inwestuja-w-polsce-chca-wydac-niemal.html#BoxBizLinkImg

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.