Aktualności

Ostateczne sankcje wobec Korei Płn. to twardy orzech do zgryzienia dla Chin

Po ostatniej, szóstej już próbie atomowej przeprowadzonej przez Pjongjang, ONZ poważnie rozważa wprowadzenie sankcji największego kalibru, czyli odcięcia dostaw ropy naftowej do Korei Północnej. Wszystko jednak zależy od Chin, które się wahają.

Państwo Kim Dzong Una nie reaguje w żaden sposób na początkowe prośby, a następnie na kolejne wprowadzane przez ONZ sankcje i kontunuuje kolejne próby jądrowe i rakietowe. Rada Bezpieczeństwa ONZ rozważa zastosowanie najmocniejszego możliwego uderzenia niesiłowego w reżim, czyli odcięcia dostaw ropy. Za takim rozwiązaniem opowiedziały się już Japonia i Australia.

Decydujący wpływ na wymiar sankcji będą mieć jednak Chiny, skąd Korea Płn. importuje ok. 90 proc. surowca. Pozostałe 10 proc. sprowadza z Rosji. Chińczycy obawiają się jednak, że takie rozwiązanie może wywołać konfrontację między Pekinem a Pjongjangiem, co nie leży w interesie Państwa Środka.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/chiny-wprowadza-sankcje-ostateczne-przeciw-kim-dzong-unowi-to-moze-zabolec-6162521103058561a

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.