Aktualności

Porozumienie Poczty Polskiej z China Post

Poczta Polska rozpoczyna współpracę z China Post. Zgodnie z nowym porozumieniem, polski dostawca przesyłek będzie rozwozić towary z Chin do trzydziestu krajów Europy.

Poczta Polska stawia na międzynarodowość. Rozwój na rynky przesyłek zagranicznych jest jednym z filarów strategii firmy do 2021 r. Ma pomóc w tym porozumienie wypracowane z China Post dotyczące transportu kolejowego przesyłek do portu przeładunkowego w Małaszewiczach przy granicy z Białorusią. Stamtąd przesyłki mają trafiać do innych krajów europejskich. Wstępne porozumienie ma obowiązywać przez pół roku, po tym czasie zacznie obowiązywać umowa finalna. Porozumienie reguluje warunki techniczne współpracy, w tym liczbę przesyłek i taryfy.

Benefity dla polskiej strony wymienia Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej: "Korzyści z pośrednictwa poczty w handlu z Chinami czerpać będą także polskie przedsiębiorstwa. Docelowo poczta mogłaby zaoferować rodzimym przedsiębiorcom specjalną platformę e-commerce oraz pomoc w promocji i marketingu. Dzięki temu nawet drobni producenci i sprzedawcy mogliby z łatwością dotrzeć do chińskich klientów".

Więcej na: https://www.pb.pl/poczta-czuje-pociag-do-chin-872063

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.