Aktualności

9 milionów chińczyków traci możliwość latania samolotem

System Zaufania Społecznego(SCS), którego zadaniem było ocenianie obywateli niedawno został wprowadzony w Chinach. Na podstawie danych o płatnościach, znajomych czy wykroczeniach, system nagradza oraz karze mieszkańców Chińskiej Republiki Ludowej. Po analizie ostatnich danych możliwość latania samolotem za złe oceny straci 9 milionów chińczyków.

System wylicza każdemu "ranking zaufania", punkty można zyskać za terminowe płacenie rachunków, działalność charytatywną czy nawet posiadanie znajomych z wysokim rankingiem. Natomiast stracić cenne punkty można za przestępstwa, wykroczenia czy marnowanie czasu na granie w gry komputerowe. SCS w dużej mierze wpływa na życie obywateli, osoby z dobrymi wynikami system nagradza możliwością dostępu do tanich pożyczek czy wysyłania dzieci do prestiżowych szkół. Osoby z najniższymi notami mogą dostać zakaz korzystania z komunikacji zbiorowej, nie mogą wysyłać dzieci do dobrych szkół a ich twarze mogą pojawić się na tzw. "ekranach wstydu".
Taka sytuacja w Chinach oznacza przymus totalnego posłuszeństwa, choć nie na takich samych zasadach jak w klasycznym totalitaryzmie. Obywatele będą nadzorować się sami poprzez aplikacje w telefonach a władze oszczędzą miliony na tajnych służbach.

Więcej informacji na stronie: http://krytykapolityczna.pl/swiat/system-zaufania-spolecznego-chiny/

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.