Aktualności

Sztuczna inteligencja w Chinach ocenia wypracowania uczniów

W 60 tys. szkół rozprawkę chińskich uczniów o tematyce, jak fantastyczna jest rządząca partia lub jak rozwój technologii wpływa na nasze życie ocenia sztuczna inteligencja. O eksperymencie nie zostali jednak poinformowani rodzice dzieci biorących udział w projekcie.

Maszyny nawet takie jak popularny wśród internautów Tłumacz Google coraz lepiej radzą sobie z gramatyką  ale również z logiczną strukturą tekstu. Powstało wiele programów, które oferują korektę pisowni ale także powiedzą co zmienić by napisać tekst jak najlepiej. Na podstawie języka polskiego bardzo ciężko dostrzec zmianę, ponieważ jest bardzo skomplikowany, efekty łatwiej zauważyć w języku angielskim. W Stanach Zjednoczonych takie rozwiązania jak sprawdzanie wypracować przez maszyny jest już wykorzystywane na gruncie edukacji. Główną różnicą między USA a Chinami jest to, że w Stanach Zjednoczonych wszyscy uczestnicy programu zostali o tym poinformowani.

Chińska sztuczna inteligencja jest w stanie zrozumieć i ocenić nie tylko poszczególne akapity ale również wypracowanie jako całość. Może wystawić ocenę oraz napisać zalecenia na przyszłość dotyczące struktury. Według South China Morning Post, które doniosło o sprawie, oceny sztucznej inteligencji w 92 proc. są zbieżne z ocenami nauczycieli. To nie jedyny wprowadzony ostatnio program do "odciążenia" nauczycieli. Nie tak dawno do niektórych chińskich klas zawitał system rozpoznawania twarzy. Kamera analizuje twarze uczniów, którzy odstają swoim zachowaniem od innych np. czują znudzenie zamiast pilnie notować, przez co takie dzieci dostaną gorszą ocenę.

Więcej informacji na stronie: https://www.spidersweb.pl/2018/05/sztuczna-inteligencja-w-szkole-chiny.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.