Aktualności

Polski drób oraz ikry pstrąga i łososia trafią na chiński rynek

We wtorek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i chiński minister generalny administracji celnej (GACCO) Ni Yufeng podpisali umowy, dzięki którym polski mrożony drób oraz ikry pstrąga i łososia trafią na rynek chiński.
Polska eksportowała już drób do Chin w 2015 roku, jednak wysyłki zostały wstrzymane z powodu pojawienia się początkiem 2016 r. ptasiej grypy.

Minister Ardanowski poinformował, że uzgodnienia dotyczyły również eksportu koni rekreacyjnych, a umowa w tej sprawie zostanie podpisana na spotkaniu krajów Europy z Chinami w Sofii. Dodał również, że Chiny są zainteresowane importem wołowiny, miodu oraz produktów mlecznych z przeznaczeniem na pasze.

Wymiana handlowa polsko-chińska produktami rolno-spożywczymi jest wciąż niewielka. Wartość eksportu z Polski do Chin w roku 2016 i 2017 była na poziomie 101 mln euro, jednak według dyrektora generalnego Krajowej Rady Drobiarstwa Łukasza Dominiaka, zainteresowanie eksportem do Chin rośnie.

Więcej informacji na stronie: https://www.bankier.pl/wiadomosc/MRiRW-polski-drob-oraz-ikra-pstraga-i-lososia-wkrotce-trafia-do-Chin-4137799.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.