Aktualności

Francja wznawia eksport wołowiny do Chin

Chiny i Francja zawarły tzw. techniczne porozumienie dotyczące „higieny i kontroli wołowiny”. Tym samy Francja stała się kolejnym europejskim producentem obok Irlandii i Wielkiej Brytanii, który wraca ze swoim mięsem na gigantyczny rynek chiński.

Zakaz, który wprowadzono w latach 90., został zniesiony po kilku latach negocjacji, wizyt oraz szczegółowych inspekcji gospodarstw rolnych, zakładów pakujących mięso i jego przetwórniach.

Pierwszy europejski kraj, który zyskał pełny dostęp do najszybciej rozwijającego się rynku wołowiny na świecie, to Irlandia. W kwietniu trzy irlandzkie zakłady przetwórstwa wołowiny otrzymały zgodę na eksport swoich produktów do Chin, a pięć kolejnych oczekuje jeszcze na zgodę władz chińskich.

Na eksporcie wołowiny do Chin Brytyjczycy zyskać mogą nawet 250 mln funtów w ciągu najbliższych pięciu lat. Francuzi już za niedługą również będą mogli liczyć pokaźne zyski z eksportu wołowiny do Chin, o który długo zabiegali.

Więcej informacji na stronie: https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/francja-dolacza-do-irlandczykow-i-brytyjczykow-wznawia-eksport-wolowiny-do-chin,326504_1_0_0.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.