Aktualności

Relacja z Międzynarodowego Forum Dziennikarzy

Stowarzyszenie Dziennikarzy Chińskich zaprosiło delegacje z podobnych stowarzyszeń z 43 krajów świata. Do Pekinu przybyło około 150 dziennikarzy, w tym 6 z Polski.

Zmiany, które dokonują się wewnątrz Chin oraz w relacjach międzynarodowych, są przemyślanie i umiejętnie przekazywane społeczeństwu chińskiemu, partnerom zagranicznym, między innymi za pośrednictwem wystąpień przywódców chińskich.

Polska, która dotychczas podchodziłą z dystansem do pogłębienia współpracy przy realizacji projektu Jedwabnego Szlaku, jako jedyne państwo otrzymała zgodę na eksport drobiu do Chin. To kluczowa wiadomość dla polskiego rolnictwa i wielka szansa dla polskich producentów drobiu. Polska jest obecnie jedynym krajem Unii Europejskiej, który może prowadzić eksport drobiu do Państwa Środka.

W przyszłości istnieje szansa na inicjacje projektów związane nowym Jedwabnym Szlakiem z korzyścią dla polskich przedsiębiorców. Przykładem jest budowa bardzo dużego cargo kolejowego w Łodzi obsługującego Europę Centralną i Wschodnią. W ubiegłym roku pomiędzy Chinami i Europą obsłużono 3600 składów pociągów, co daje liczbę większą niż łaćznie w ciagu ostatnich sześciu lat.

Więcej informacji na stronie: http://ttg.com.pl/relacja-z-miedzynarodowego-forum-dziennikarzy-cz-ii-chiny-przyszlosc-swiata/

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.