Aktualności

Rekordowa liczba startów rakietowych w Chinach

Chińska rakieta Długi Marsz 3B wysłała w niedzielę na orbitę dwa kolejne satelity systemu nawigacyjnego Beidou. Dwa dni później Długi Marsz 4B wyniósł satelitę obserwacyjnego wysokiej rozdzielczości Gaofen 11.

Wtorkowy start rakietowy wyrównał poprzedni rekord w liczbie startów przeprowadzonych przez Chiny w jednym roku. Jest dopiero sierpień, więc rekord ten zostanie na pewno pobity.

Docelowo flotylla Beidou ma się składać z 35 satelitów, w tym  27 na orbicie MEO, na którą trafiły ostatnie satelity. Z informacji prasowych podawanych przez chińską agencję informacyjną, do końca roku w planach jest wysłanie jeszcze 8 satelitów systemu.

Wysłany we wtorek satelita trafił na eliptyczną orbitę o wymiarach 245 km na 691 km i inklinacji polarnej 97,4 stopni. Był to 22. udany start chińskiej rakiety orbitalnej w tym roku. Poprzedni rekord w liczbie startów został ustanowiony w 2016 roku.

Więcej informacji na stronie: http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/chiny-przeprowadzaja-dwa-starty-rakietowe-bija-poprzedni-rekord-4557.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.