Aktualności

Rekordowa ilość importowanej miedzi

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie drożeje o 0,7 proc. Chiny mogą w tym roku importować rekordowe ilości tego metalu – oceniają eksperci. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME kosztuje 5.968,00 USD za tonę.

Eksperci firmy badawczej SMM Information & Technology Co. w Szanghaju oceniają, że w 2018 roku import rud miedzi i jej koncentratu do Chin wzrośnie o 15 proc. do rekordowych 20 mln ton. Wzrost wydatków na nowe inwestycje infrastrukturalne i obostrzenia dotyczące używania złomu zwiększą popyt na miedź w Chinach, które są największym odbiorcą tego metalu na świecie.

Również za granicą kupowanie nieprzetworzonych produktów "miedzianych" wzrosło w ciągu pierwszych 7 miesięcy 2018 r. aż o 16 proc.

Więcej informacji na stronie: https://hutnictwo.wnp.pl/chiny-moga-w-tym-roku-importowac-rekordowe-ilosci-miedzi,328888_1_0_0.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.