Aktualności

Testy technologii kwantowej w Chinach i we Włoszech

Chiny i Włochy przygotowują się do trzeciego na świecie międzykontynentalnego testu komunikacji kwantowej już we wrześniu, umożliwiając naukowcom lepsze zrozumienie zastosowań technologii hackproof na dużych odległościach w kosmosie. Pan Jianwei, główny naukowiec na chińskim satelicie kwantowo-naukowym, ujawnił wiadomości na 8. Międzynarodowej Konferencji na temat kryptografii kwantowej w Szanghaju w poniedziałek.

Test zostanie przeprowadzony przy użyciu kilku stacji naziemnych w Chinach i włoskiego Space Geodezja Center w Matera – odległość ponad 8000 kilometrów.

"Jesteśmy otwarci na współpracę z zespołami w innych krajach i na dzielenie się doświadczeniami z zakresu komunikacji kwantowej" – powiedział Pan, dodając, że dyskutowana jest współpraca z Japonią i Stanami Zjednoczonymi.

Międzykontynentalny test komunikacji między Chinami a Włochami zostanie przeprowadzony przez Micius, pierwszego na świecie
i jedynego działającego kwantowego satelitę komunikacyjnego. Pozwala to na wysyłanie i odbieranie kluczy kwantowych i zaszyfrowanych wiadomości.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201808/28/WS5b84a40ca310add14f388181.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.