Aktualności

Chiński rywal Tesli

Chiński producent samochodów elektrycznych, NIO, jest wyceniany na ponad 8 miliardów dolarów, dzięki czemu rozwiewa obawy dotyczące spowolnienia wzrostu gospodarczego w kraju i słaby nastrój inwestorów. NIO, który będzie pierwszą chińską firmą zajmującą się pojazdami elektrycznymi, ma się znaleźć w USA i już został okrzyknięty rywalem Tesli.

Prezes NIO zapowiada, że wykorzysta gotówkę na dalsze badania i rozwój, ponieważ do końca roku zamierza wprowadzić niższy koszt pojazdu elektrycznego, ES6. W czerwcu rozpoczęły się dostawy ES8, siedmioosobowego samochodu sportowo-użytkowego.

NIO jest najnowszą z fali chińskich firm technologicznych, które chcą wejść na giełdę, starając się wprowadzić zagranicę w nowe regiony
i opierając się na poluzowaniu reguł dotyczących notowań w Chinach i Hongkongu.

Według danych firmy Dealogic, w okresie do 17 sierpnia chińskie firmy pozyskały w ramach IPO 5,9 mld USD w porównaniu do 3,8 mld USD, które zostały podniesione 2017 r., dzięki czemu rok 2018 stał się największym rokiem dla chińskich IPO od 2014 r.

Trend ten pojawia się pomimo ostrzeżeń analityków dotyczących słabych nastrojów inwestorów pełnych obaw, iż wzrost gospodarczy może zostać powstrzymany przez amerykańskie i chińskie firmy, gdy wojna handlowa między Waszyngtonem a Pekinem przerodzi sie w większy konflikt niż dotychczas.

Więcej informacji na stronie: https://www.telegraph.co.uk/technology/2018/08/29/chinese-tesla-rival-nio-plans-us-float-would-value-8bn/

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.