Aktualności

Wuxi staje się światowym liderem w rozwoju IoT

Centrum chińskiego sektora produktów rzeczy osobistych, Wuxi, prowincja Jiangsu, priorytetowo traktowała rozwój, by przewodzić rozwijającym się strategicznym gałęziom przemysłu. Pod koniec zeszłego roku w sektorze IoT zatrudnionych było ponad 180 000 osób. Ponad 2000 firm IoT wygenerowało łączny dochód w wysokości ponad 243 miliardów yuanów (35,5 miliarda dolarów) dla miasta w zeszłym roku, co stanowi 50 procent dochodu osiągniętego przez firmy IoT w prowincji i 25 procent łącznej wartości krajowej. Roczna stopa wzrostu branży IoT Wuxi przekroczyła 20% w ciągu pięciu lat, które zakończyły się w 2017 roku.

W listopadzie 2009 r. Rada Państwa, chiński gabinet, zatwierdziła Wuxi National Sensing Innovation Demonstration Park, który stał się początkiem koncentracji miasta na rozwoju branży IoT. Od tego czasu lokalne firmy IoT podjęły się realizacji projektów w ponad 60 krajach
i regionach na całym świecie.

Lokalny rząd sformułował zasady, aby dostosować i zoptymalizować sektor IoT, jak powiedział Li Xiaomin, sekretarz partii, który dodał, że kluczowe obszary rozwoju i kierunku powinny zostać wyjaśnione, aby zapewnić właściwy rozwój sektora.

W lutym lokalne władze ogłosiły wytyczne dotyczące rozwoju branży technologii informatycznych. Rozwój będzie prowadzony przez firmy IoT, które otrzymają rządowe wsparcie warte aż 5 milionów juanów, aby ulepszyć swoją technologię i ulepszyć sprzęt. Firmy, krajowe instytucje badawcze i uniwersytety, które planują zawrzeć sojusze badawcze, będą mogły uzyskać wsparcie w wysokości maksymalnie 2 milionów juanów.

Tymczasem w lipcu powstało stowarzyszenie przemysłu IoT w mieście z pomocą lokalnej komisji ds. Ekonomicznych i informatycznych.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/10/WS5b95c56ca31033b4f4655166.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.