Aktualności

Chiny otwierają się na firmy zagraniczne

Pekin ogłosił w środę, że z zadowoleniem przyjmie firmy zagraniczne, w tym ze Stanów Zjednoczonych, do inwestowania
i prowadzenia działalności w Chinach, i jest gotów dzielić się z nimi możliwościami rozwoju, aby osiągnąć obopólne korzyści. Grupa biznesowa przypuszczała, że ​​operacje amerykańskich firm w Chinach i dostęp do chińskiego rynku mogą zostać zakłócone przez ostatnie tarcia handlowe.

Associated Press cytuje urzędnika z amerykańsko-chińskiej Rady Biznesu, który powiedział, że chińscy urzędnicy szczebla rządowego rezygnują z przyjmowania wniosków o licencje od firm amerykańskich z branży usług finansowych i innych branż "aż do momentu, w którym trajektoria związek poprawia się i stabilizuje ".

Geng zauważył, że "nigdy nie słyszał o takich uwagach" i że Chiny niezachwianie popchną nową rundę reform i otwarcia. Chiny będą nadal ułatwiać handel i inwestycje, a także ułatwią dostęp do rynku, aby zapewnić większą wygodę inwestorom zagranicznym działającym
w Chinach.

Według Genga, w pierwszej połowie tego roku prawie 30 000 przedsiębiorstw z inwestycjami zagranicznymi powstało w Chinach, prawie dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Amerykański Exxon Mobil Corp, największa korporacja naftowo-gazowa na świecie, ogłosiła inwestycję wartą 10 miliardów dolarów na budowę projektu petrochemicznego w prowincji Guangdong na początku tego miesiąca.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/13/WS5b99b356a31033b4f4655be2.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.