Aktualności

Chiny mogą stać się mniejszą światową fabryką

Jeśli wojna handlowa USA z Chinami będzie nadal eskalować, producenci będą stopniowo przenosić produkcję z Chin, co przyspieszy wcześniej zgłaszane projekty lokowania fabryk wytwarzających produkty finalne (OEM) bliżej rynków zbytu. Ale prawdopodobnym scenariuszem jest migracja części tamtejszego przemysłu do innych krajów azjatyckich, ponieważ tam jest tańsza siła robocza.

Opinię taką przedstawił nowy przewodniczący Światowego Forum Nadawców Ładunków (GSF) Sean Van Dort. Według niego eskalacja taryf będzie natomiast miała też negatywny wpływ na transport oceaniczny.

Niektórzy globalni spedytorzy już obserwują te procesy. Np. przedstawiciele Kerry Logistics mówią, że spór handlowy USA-Chiny nakręca większą produkcję w innych krajach azjatyckich, bo tam odbiorcy z USA szukają alternatywnych do chińskich źródeł dostaw towarów.

Van Dort wyraża przekonanie, że nastąpi wyprowadzanie części produkcji z Chin do takich krajów jak Indie, Pakistan, Bangladesz, Birma i reszty państw Azji Południowo-Wschodniej. Ale nie nastąpi to szybko i nie tylko z powodu wojny handlowej dwu gigantów gospodarczych.

Więcej informacji na stronie: https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/chiny-moga-stac-sie-mniejsza-swiatowa-fabryka,330460_1_0_0.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.