Aktualności

Roboty startują w konkursie pływackim

Międzynarodowy konkurs podwodnego robota 2018 odbył się w Lanzhou Jiaotong University w Lanzhou, stolicy północno-zachodnich prowincji Gansu w Chinach. Konkurs, koncentrujący się na bionicznych robotach, przyciągnął blisko 60 uniwersytetów z kraju i zagranicy, powiedział Xie Guangming, prezes Międzynarodowej Ligi Podwodnych Robotów.

Konkurencja stanowi platformę dla studentów uczelni wyższych do wymiany pomysłów i może zapewnić możliwości rozpoczęcia działalności związanej z robotem, powiedział Xie.

Ryby robota zostały zaprogramowane do udziału w wyścigach piłki wodnej, zapaśniczej i wyścigowej, wygrywając oklaski i okrzyki widzów, gdy spłynęli do wody.

"Konkurencja zapewniła platformę dla każdego z nas, aby robić to, co najlepsze i uzupełniać się w zespole" – powiedział Shen Wenxiang, student drugiego roku z Północnego Uniwersytetu Chin w Taiyuan, stolicy prowincji Shanxi.

Zespół studentów z Tajwanu opracował robot, który mógł przewidzieć ekstremalne warunki pogodowe, wykorzystując istniejące dane, w tym prądy oceaniczne i temperaturę, i przekazać prognozę pracownikom meteorologicznym za pośrednictwem połączenia WiFi.

Konkurs, zainicjowany przez Międzynarodową Ligę Podwodnego Robota w 2008 roku, odbył siedem sesji. Jest to pierwszy międzynarodowy konkurs robotów, jaki kiedykolwiek zaproponowali Chińczycy.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/13/WS5b9a592ca31033b4f4655ed7_5.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.