Aktualności

„Inteligentne okulary”, które rozpoznają twarze

Chiński producent inteligentnych okularów Beijing LLVision Technology Co Ltd i Chińska Akademia Nauk ogłosiły w 12 września uruchomienie wspólnego laboratorium skupionego na technologii wizyjnej, aby przyspieszyć komercjalizację rozpoznawania twarzy.

Instytut Automatyki CAS dołączy do laboratorium w celu promowania badań i rozwoju technologii związanych z inteligentnymi urządzeniami, podczas gdy LLVision będzie sterować zastosowaniem i wykorzystaniem technologii.

"Poprzez taką współpracę staramy się wykorzystać osiągnięcia naukowe w celach komercyjnych, aby zwiększyć wartość produktu" – powiedział Xu Changsheng, główny pracownik naukowy w instytucie.

"Obie strony będą się wzajemnie uzupełniać w opracowywaniu pierwszej perspektywy lub technologii przetwarzania informacji wizji" – dodał.

LLVision, znana jako chińska wersja "Google Glass", to firma produkująca inteligentne okulary do noszenia. Okulary, według firmy, są w stanie zidentyfikować twarze z bazy danych o wartości 10 000 w ciągu 100 milisekund.

Obecnie jego produkty i technologie są wykorzystywane w szerokiej gamie segmentów, w tym w dziedzinach przemysłowych, medycznych i bezpieczeństwa.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/14/WS5b9b2977a31033b4f46560de.html

 

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.