Aktualności

Chiński szpital wprowadza rozpoznawanie twarzy przy płatnościach

Czterdzieści jeden terminali samoobsługowych z technologią rozpoznawania twarzy Alipay'a zostało oddanych do użytku
w czwartek w Szpitalu Ludowym w prowincji Jiangxi, pierwszym szpitalu w Chinach, który oferuje usługi rozpoznawania twarzy dla pacjentów, którzy płacą za rachunki medyczne.

Użytkownicy po raz pierwszy muszą wpisać swój numer identyfikacyjny, aby utworzyć profil, który będzie przechowywany w aktach na terminalach. Po utworzeniu profilu urządzenie będzie mogło rozpoznać użytkowników.

Gdy użytkownicy zdecydują się złożyć wniosek o rejestrację lub zapłacić rachunki, rozpocznie się proces rozpoznawania twarzy. Po rozpoznaniu użytkownika numery telefonów powiązane z Alipay są potrzebne do ukończenia procesu.

"Cały proces trwa nie dłużej niż 10 sekund", powiedział Sun. "Nie ma potrzeby wyciągania kart lub telefonów, ponieważ można ukończyć płatności na maszynach jedną ręką."

Nowa technologia sprawia, że ​​wygodniej jest spotkać się z lekarzem – powiedział Huo Yanan, wiceprezes Szpitala Ludowego w prowincji Jiangxi, dodając, że usługa rozpoznawania twarzy Alipaya dodatkowo ułatwi płatność pacjentom.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/21/WS5ba4b093a310c4cc775e79a0.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.