Aktualności

Akademia zamienia naukę na produkty

Chińska Akademia Nauk zintensyfikuje swoje wysiłki zmierzające do przekształcenia badań w produkty, które mogą poprawić stan społeczeństwa. Od ubiegłego roku akademia aktywnie próbowała nowych mechanizmów i modeli, aby ułatwić przekształcanie osiągnięć naukowych w nowe produkty, integrując naukę z gospodarką, powiedział Yan Qing, dyrektor Akademii Nauk
i Technologii dla Rozwoju Akademii.

Jego wysiłki przyniosły owoce w ubiegłym roku, z 13 360 projektów z akademii produkujących 426,9 miliardów yuanów (62 miliardy dolarów) w przychodach ze sprzedaży.

Niektóre godne uwagi aplikacje to inteligentny system rozpoznawania twarzy zapewniający bezpieczeństwo na lotniskach. System został zainstalowany na 70 z 218 lotnisk w Chinach.

System znacząco poprawił skuteczność i dokładność kontroli bezpieczeństwa na głównych lotniskach. Obecnie system chroni 80 procent dużych portów lotniczych, które mają przepustowość ponad 30 milionów ludzi rocznie.

Od kwietnia 2017 do marca tego roku, system wykrył 233 podrabiaczy, którzy używali cudzych ID do wejścia na pokład samolotu na międzynarodowym lotnisku Chongqing Jiangbei. Według operatora lotniska w 2017 roku port lotniczy Chongqing miał przepustowość ponad 38 milionów ludzi.

Akademia stworzyła także pierwszy chip, który łączy mobilną komunikację satelitarną z chińskim systemem nawigacji satelitarnej Beidou, powiedział Shi Jinlin, pracownik naukowy w Institute of Computing Technology.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/28/WS5bad7488a310eff30327fe75.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.