Aktualności

Pekin gospodarzem konferencji nauk przyrodniczych

Pekin będzie gospodarzem Światowej Konferencji Nauk Przyrodniczych, która skupi się na dziedzinach, w tym medycynie
i zdrowiu, rolnictwie i bezpieczeństwie żywności, środowisku i biotechnologii. Trzydniowa impreza, zorganizowana przez Chińskie Stowarzyszenie na rzecz Nauki i Technologii oraz współorganizowana przez Chiński Związek Towarzystw Nauk Przyrodniczych
i Chińskie Narodowe Centrum Rozwoju Biotechnologii, zostanie otwarta 27 października.

W temacie "nauka dla lepszego życia" będzie można znaleźć ponad 60 wystąpień plenarnych, forów i dyskusji panelowych z udziałem ponad 400 mówców, w tym sześciu laureatów Nagrody Nobla.

Wang Xiaoning, zastępca sekretarza chińskiego Związku Towarzystw Nauk Przyrodniczych, powiedział, że tegoroczne wydarzenie jest aktywną odpowiedzią na strategię promowania zdrowych Chin wysuniętą na 19. Kongresie Narodowym Komunistycznej Partii Chin i ma znaczenie, ponieważ zbiega się z 40. rocznicą reformy i polityki otwarcia oraz 60. rocznicą powstania CAST.

"Oprócz pracowników akademickich, tym razem zwracamy większą uwagę na społeczną odpowiedzialność konferencji i wartość promocji
w branży" – powiedział – "i zastąpiliśmy podzielone wystawy jedną dużą platformą ekspozycyjną, aby zaprezentować przełomowe osiągnięcia w naukach przyrodniczych".

Rao Zihe, akademik Chińskiej Akademii Nauk i jeden z przewodniczących komitetu organizacyjnego, powiedział, że konferencja wzmocni międzynarodową współpracę, poprawi usługi ośrodków badawczych, pogłębi komunikację naukową i technologiczną oraz stworzy dobrą platformę do popularyzacji nauki.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/08/WS5bbb2cc8a310eff30328119d.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.