Aktualności

„Bullet train” bardziej inteligentny w radzeniu sobie z przeciążeniem

Troska o lepsze wrażenia z podróży była główną przyczyną automatycznego ostrzeżenia "bullet train" w czasie obchodów Święta Narodowego. Szybki pociąg G108 wezwał pasażerów z biletami na miejsca stojące, aby wysiąść na dworcu kolejowym Changzhou North 1 października, wywołując wiele pytań dotyczących zdolności przewozowej pociągu.

Eksperci z China Railway Corp powiedzieli, że zarówno pociąg Fuxing (Rejuvenation), jak i wcześniejsza wersja Hexie (Harmony) mogą pomieścić pewien zakres przeciążeń, ale Fuxing jest uzbrojony w bardziej zaawansowane technologie, aby automatycznie emitować alarmy, gdy liczba pasażerów osiągnie określony próg.

Projektant CR400AF (typ pociągu Fuxing) chińskiego producenta taboru kolejowego CRRC Qingdao Sifang powiedział, że system kontroli hamowania pociągu może dostosować się do różnej wagi, aby spełnić wymagania bezpieczeństwa.

Teoretycznie pociągi Fuxing mogą normalnie pracować z 20 procentami więcej pasażerów, ale powyżej tego zakresu pasażerowie będą traktować podróż mniej komfortowo, na przykład pod względem klimatyzacji i zaopatrzenia w wodę.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/10/WS5bbd61c3a310eff303281836.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.