Chińscy naukowcy opracowali nowe podejście teledetekcyjne do oceny stanu troficznego globalnych wód śródlądowych. Naukowcy z Kluczowego Laboratorium Cyfrowej Nauk o Ziemi w ramach Chińskiej Akademii Nauk ocenili stany troficzne 2058 dużych śródlądowych zbiorników wodnych rozmieszczonych na całym świecie za pomocą danych teledetekcyjnych latem 2012 roku.
Podczas oceny przeanalizowali rozmieszczenie przestrzenne i stworzyli troficzną mapę stanów wielkich śródlądowych wód śródlądowych na świecie.
Wyniki pokazują, że eutroficzne wody śródlądowe koncentrują się w Afryce Środkowej, Azji Wschodniej oraz w północnej i południowo-wschodniej Ameryce Północnej, podczas gdy oligotroficzne wody śródlądowe koncentrują się w regionach płaskowyżu w Azji Środkowej
i południowej Ameryce Południowej.
Wody śródlądowe zapewniają zasoby wodne, zasoby rybne i energię. Odgrywają również ważną rolę w globalnej zmianie klimatu, a także
w ochronie różnorodności biologicznej.
W ostatnich dziesięcioleciach eutrofizacja wód śródlądowych stała się globalnym problemem środowiskowym. Niektóre jeziora nadmiernie wzbogacone minerałami i substancjami odżywczymi wywołały nadmierny wzrost roślin i glonów, powodując niedobór tlenu w wodzie.
Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/11/WS5bbee45ba310eff303281ce6.html
Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.
W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:
Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.