Aktualności

Misja badawcza Chin na głębinach morskich Rowu Mariańskiego

Zespół 59 chińskich naukowców powrócił we wtorek do Sanya w południowej prowincji Hainan z Rowu Mariańskiego po odbyciu 54-dniowej misji badawczej na głęboką morze o długości 7,292 mil morskich.

Naukowcy osiągnęli owocne wyniki w misji, która obejmuje test sprzętu głębokowodnego i badania naukowe w dyscyplinach takich jak geofizyka, geologia morska, geochemia i biologia morska.

Podczas wyprawy dwa szybowce głębinowe o długości 7 000 metrów działały nieprzerwanie przez 46 dni, przez co były jedynym szybowcem klasy szybkiej na świecie, który może nieprzerwanie pracować przez ten okres.

Magnezyjskie ogniwo paliwowe z wodą morską przeprowadziło dwa testy i stało się pierwszym nowym metalowym ogniwem paliwowym
z wodą morską przetestowanym w 10 000-metrowym otworze na świecie. Ponadto naukowcy wykorzystali zdalnie sterowanego robota, aby ukończyć transmisję na żywo o rozdzielczości 10 000 metrów pod powierzchnią morza.

"Ekspedycja pokazuje, że Chiny są w stanie przeprowadzić kompleksowe testy sprzętu i badań naukowych w głębinach morskich i otchłani" – powiedział Ding Kang, dyrektor Instytutu Nauk Głębokich i Inżynierii Chińskiej Akademii Nauk.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/17/WS5bc68d46a310eff303282c75.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.