Aktualności

Sztuczny księżyc będzie oświetlał ulice

Władze miasta Changdu chcą wprowadzić sztuczny księżyc, ma on zastąpić światło ulicznych latarni. Według informacji podanych przez chiński dziennik „Peole’s Daily” władze miasta Chengdu planują wprowadzić sztuczny księżyc. Jego zadaniem będzie zastąpienie światła ulicznych latarni, które oświetlają miasto nocą, sztucznym księżycem. Stanowiłby on dodatkowe źródło światła po zachodzie Słońca i mógłby oświetlać obszar o średnicy 10-80 km.

Wiadomo, że wniesienie na orbitę sztucznego księżyca zaplanowano na rok 2020. Jak podaje „People’s Daily” sztucznego satelitę zaprojektowano w taki sposób, żeby stanowił uzupełnienie dla naturalnego Księżyca, od którego jednak ma być aż osiem razy jaśniejszy. Satelita ma stanowić alternatywę dla miejskich latarni ulicznych i oświetlać obszar o średnicy 10-80 km. O planach jego budowy poinformował Wu Chung, który jest prezesem prywatnej firmy zajmującej się sektorem kosmicznym – Chengdu Aerospace Science and Technlogy Microelectronics System Research Institute Co (Casc).

Według podanych przez niego informacji testowanie działania takiego satelity rozpoczęto już lata temu. W chwili obecnej technologia poszła na tyle do przodu, że sztuczny księżyc będzie można umieścić na niebie już w 2020 roku. Warto zaznaczyć, że inspiracją do oświetlania miasta takim satelitą była wizja francuskiego artysty, który wyobrażał sobie lustrzany naszyjnik wiszący nad Ziemią i oświetlający ulice Paryża.

Więcej informacji na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/chiny-chca-stworzyc-sztuczny-ksiezyc-bedzie-oswietlal-miejskie-ulice-6307545189156481a

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.