Aktualności

Chiny wykorzystują VR podczas wielkiego boomu technologicznego

Co zastąpi smartfony, stając się naszym najbardziej niezbędnym gadżetem w codziennym i cyfrowym życiu? Być może jest to futurystyczna i ambitna odpowiedź, że para okularów rzeczywistości wirtualnej (VR) może pozwolić nam nawiązywać połączenia 
i surfować po świecie cyfrowym, poruszając tylko naszymi gałkami ocznymi, ale w Chinach ten pomysł spotkał się
z niespotykanym entuzjazmem.

W sobotę dziesiątki tysięcy mieszkańców Nanchang, stolicy chińskiej prowincji Jiangxi, przybyło do centrum wystawowego miasta, gdzie odbyło się targi VR w ramach trwającej w 2018 r. Światowej Konferencji na temat branży VR.

Odwiedzający utworzyli długie szeregi na zewnątrz kabin demonstracyjnych, aby szybko przejść do nowej technologii, która wyświetla je
w symulowanym środowisku 3D, w którym mogą latać, walczyć z potworami lub patrzeć na Drogę Mleczną.

"Ludzie są gotowi stać w kolejce przez dwie godziny na pięciominutową próbę", powiedział Xu Chao, trener sprzedaży z HTC, tajwańskiej firmy technologicznej, która wyświetla na swoim wirtualnym kasku Vive. "Są rodzice z dziećmi, ale większość odwiedzających to młodzi ludzie."

Na forum, które odbyło się również w Nanchang, eksperci i przedstawiciele przemysłu byli optymistami co do wzrostu popularności technologii na świecie, zwłaszcza w Chinach, na ogromnym rynku cyfrowym, który promuje innowacje i modernizację ekonomiczną.

"Rola Chin [w rozwoju VR] wzrasta – 95 procent światowego sprzętu VR jest produkowane w Chinach, a wiele treści VR w sklepach
z aplikacjami pochodzi od chińskich programistów" – powiedział Alvin Graylin, prezes HTC China.

"Chiny mają ogromny rynek, a Chińczycy pasjonują się nowymi technologiami" – powiedział Xinhua. "Chiny mają największą liczbę widzów w grze Ready Player One [film osadzony w przyszłej grze VR] na świecie".

I interesują ją nie tylko chińska publiczność. Rząd centralny obiecał wspierać rozwój technologii VR, które stały się szybko rozwijającym się rynkiem w Chinach. Na poziomie lokalnym wiele miast i prowincji opracowało takie polityki, które wspierały wiedzę i doświadczenie w branży VR.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/22/WS5bcd2786a310eff303283aee.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.