Aktualności

Chiny zainteresowane inwestycjami w Polsce

Chińczycy są zainteresowani inwestycjami w przedsięwzięcia związane z logistyką i transportem między Azją i Europą. Szef gabinetu politycznego premiera podczas wizyty w Szanghaju rozmawia m.in. z przedstawicielami chińskich firm zainteresowanych inwestycjami w Polsce. Marek Suski powiedział Polskiemu Radiu, że podczas każdego spotkania pojawiał się temat Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny to jeden z głównych długoterminowych projektów inwestycyjnych polskich władz. Po spotkaniach
w Szanghaju minister Marek Suski powiedział, że ten temat budzi duże zainteresowanie wśród chińskich inwestorów. 

– Na każdym spotkaniu w zasadzie poruszany jest ten temat. Oni są bardzo zainteresowani, nawet ich firmy, które zajmują się budową kolei czy infrastruktury lotniskowej, pasów startowych, terminali – wszyscy są zainteresowani. Na razie badają możliwości. Jest to największa inwestycja w historii Polski, powiedzmy porównywalna do Gdyni – powiedział Polskiemu Radiu Marek Suski. 

Szef gabinetu politycznego premiera zwrócił uwagę, że inwestycja ma wielu zwolenników, ale też przeciwników. Centralny Port Komunikacyjny miałby stać się tzw. hubem logistycznym, w którym kluczową rolę odgrywałoby lotnisko, ale też powiązane z nim infrastrukturalnie terminale kolejowe.

Więcej informacji na stronie: https://www.tvp.info/39815100/chiny-zainteresowane-inwestycjami-w-polsce

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.